Sünnitusjärgselt

jaanuar 18, 2017 0 Permalink 0

Kõhu ja emaka taastumiseks soovitan kasutada hiirekõrva tinktuuri. Mina olen 3 lapsega iga kord kasutanud sünnitusjärgselt kõhule määrimiseks hiirekõrva tinktuuri (kiirendab emaka kokkutõmbumist, vähenda verejooksu). Nüüdseks 4nda raseduse ajal mainis ämmakas, et emakas on eelmiste rasedustega nii ilusti kokkutõmmanud, et mis ma küll kasutanud olen – kõht olevat 4-nda rasedusega sama väike nagu mõnel esmarasedal, kuigi lapse mõõdud normis. Ütles, et järelikult emakas ei ole eelnevalt väljaveninuks jäänud.

Hiirekõrva tinktuuri soovitus pärineb ikka oma tublilt emalt (5 last sünnitanud).

Saadavuse kohta ei oska nõu anda, ehk on ka apteegis. Ma olen igal korral endale ise aegsasti ette valmistanud. (lisainfot taime kohta vt. ka SIIT)

Valmistamine

Korjamisel alati jälgida, et näoga päikese suunas ja keskpäeval (taimede väekus kõige suurem). Mõtteid hoolega jälgida, et korjamisel oleks helged mõtted ja tekiks ühendus taimega. Võib ka mõtiskleda sellele, kuidas tinktuuri kasutama hakatakse ja kuidas see imeliselt aitab soovitud eesmärki saavutada. Tänulikkus Emakesele Maale ja taimedele!

  1. Tumedaklaasiline pudel täita kaelani väiksemaks lõigatud ravimtaime osadega (korjatakse kogu taime vars, õis ja väikesed lehed).
  2. Kallata peale vähemalt 40% kangusega kvaliteetne teraviljaviin; pudeli täitumiseni.
  3. Seejärel lasta seista 10-14 päeva soojemas kohas (nt. akna laual päikese käes /pliidi lähedal).
  4. Loksutada mõni kord päeva jooksul.
  5. Peal 10-14 päeva möödumist tinktuur kurnata ja pudel saadud tinktuuriga hästi sulgeda.

Hoiustada külmkapis.

Kasutamine

Määrida tuleb peopesadega alt liigutustega üles naba poole tõmmates (nagu tõmbaksid emakat tagasi “paika”/ülespoole), samal ajal toetavad ja tänulikud mõtted oma kehale, emakale ja kõigele, mis kehas emadusega seondub.

Lisaks seestpidiselt toetab kortslehe tee joomine (3-4 tassi päevas).